Realizacje

LivinnX Kraków

Akademik, jakiego nie było!

Jest się czym chwalić! Najnowsza realizacja Salonu Balma w Sopocie – wyposażenie wszystkich stref wspólnych najnowocześniejszego akademiku w Polsce!

Akademik LivinnX Kraków powstał w ramach odrestaurowania budynku po dawnych zakładach elektronicznych Telpod przy ul. Romanowicza 4 w Krakowie. Obiekt oferuje 710 łóżek dostępnych w 290 jednostkach mieszkalnych o różnej konfiguracji (1-, 2-, 3- i 4-osobowych). Każda z nich jest w pełni umeblowana i posiada strefę dzienną połączoną z aneksem kuchennym, przestrzeń sypialnianą oraz łazienkę.

Wnętrza akademika zostały zaprojektowane w stylu industrialnym, z wieloma akcentami nawiązującymi do poprzedniej funkcji budynku. Niektóre przestrzenie w obiekcie osiągnęły nawet 3,90 m wysokości.

LivinnX Kraków to zdecydowanie więcej niż tradycyjny dom studencki. Poza jednostkami mieszkalnymi, zlokalizowanymi na sześciu piętrach budynku, w akademiku LivinnX Kraków znajdują się także liczne udogodnienia, zajmujące aż 2000 m kw. Do dyspozycji mieszkańców przeznaczono m.in. strefy nauki i rozrywki, wspólną kuchnię, całodobową siłownię, saunę, pokój do jogi, ściankę wspinaczkową, pracownię artystyczną, a nawet taras z jacuzzi zlokalizowany na dachu budynku. Na poziomie -1 znajdują się z kolei pralnia i rowerownia. Na wzór międzynarodowych kampusów, akademik nadzorowany jest całodobową telewizją CCTV. 24 godziny na dobę czynna jest również recepcja i biuro ochrony. Wkrótce, na terenie obiektu zostaną zaaranżowane także ogólnodostępne przestrzenie handlowo-usługowe (sklep spożywczy i restauracje).


Dzięki dogodnej lokalizacji, LivinnX Kraków jest dobrze skomunikowany z najważniejszymi szkołami wyższymi na terenie Krakowa. Sąsiedztwo Starego Miasta oraz dzielnicy Kazimierz zapewnia z kolei dostęp do infrastruktury kulturalno-usługowej, takiej jak: muzea, galerie sztuki, kluby, restauracje oraz Bulwary Wiślane.


Za projekt przebudowy budynku Telpod odpowiadają krakowskie pracownie architektoniczne IMB Asymetria oraz Make It Yours, a generalnym wykonawcą inwestycji był UNIBEP S.A. Akademik, który otwarto we wrześniu 2019 r., zrealizował Golub GetHouse we współpracy z amerykańską firmą CA Ventures International.


Inwestor: Golub GetHouse

Pracownia: Make It Yours we współpracy z IMB Asymetria

Realizacja części wspólnych: Salon Balma Sopot

Zdjęcia: Piotr Mastalerz

Meble z kolekcji: