Realizacje

Fabryka Czekolady Premium Offices

Fabryka Czekolady w Katowicach, poza nazwą, nie jest związana ze słodyczami. To prestiżowe biura na wynajem, które okazały się niezwykle wdzięcznym miejscem do aranżowania przestrzeni.

Budynek, w którym mieści się Fabryka znajduje się w środku kwartału, stanowiącego element urbanistyki miasta i można się do niego dostać wyłącznie przez bramę jednej z kamienic przy katowickim Placu Wolności.

Realizacja, którą zaprojektowała Pracownia Make It Yours to kwintesencja wnętrz o charakterze industrialnym. W projekcie w szczególności uwzględniono zachowanie niezwykłych elementów budynku. Podkreślone zostały także piękne stalowe konstrukcje, czerwona cegła, przestrzenne okna loftowe, a nawet odrestaurowane betonowe posadzki.

Budynek zyskał nową funkcję   – obiektu biurowego, w którym niezbędne było wyposażenie przestrzeni nowoczesnymi i ergonomicznymi meblami spełniającymi wymagające kryteria. Ogromne znaczenie w aranżacji tej przestrzeni ma kolorystyka mebli, której zadaniem jest jednoczesne wyeksponowanie zabytkowych elementów architektonicznych oraz nadanie wnętrzom eleganckiego charakteru.

W realizacji zostały wykorzystane meble z kolekcji G4, Stepps, Plus, K2, Floo, Furonto oraz Simplic z oferty Balmy.

Projekt biura w zakresie architektury wnętrz: Pracownia Make It Yours

Realizacja: Salon Balma Sopot

Zdjęcia: Katarzyna Salach