Realizacje

GRANIT - Biuro w stylu industrialnym

Współpracująca z naszym Salonem Balma w Sopocie Pracownia Projektowa ARK została poproszona do zaprojektowania wnętrz dla dynamicznie rozwijającej się firmy budowlanej.

Firma Granit specjalizuje się w realizacji żelbetowych konstrukcji budowlanych. Stało się to inspiracją do pozostawienia we wnętrzu lokalu elementów podkreślających surowy charakter konstrukcji budynku. Zdecydowano również o zastosowaniu mebli stanowiskowych - biurek oraz regałów na bazie systemu Balma Stepps, których cechą charakterystyczną są czarne stalowe szkielety tworzące przestrzenne stalowe konstrukcje. Całość uzupełniają detale instalacji prowadzonych wierzchem w otwartej przestrzeni sufitów oraz  proste linearne oświetlenie. W głębi lokalu powstała salka konferencyjna wydzielona ściankami z dużymi taflami szkła łącznie tworzącymi wrażenie wstawionego do wnętrza boksu.

Powstało ciekawe, otwarte wnętrze o modnym industrialnym charakterze, które - mamy nadzieję - stanie się idealnym miejscem pracy, dobrze korespondującym z profilem działalności firmy.


Projekt: Pracownia Projektowa ARK Jakub Klepaczko
Realizacja: Salon Balma Sopot
Zdjęcia: Katarzyna Salach

Meble z kolekcji: